Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın diplomasi trafiği devam ediyor. Erdoğan, Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ve Etiyopya eski Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome Wirtu ile görüştü.

Bugün Türkiye ve Azerbaycan arasında 11. Dönem Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Protokolü ve bu kapsamda 4 anlaşma imzalandı. Önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde baş başa ve heyetler arası görüşmelerde bulundu.

Görüşmelerin ardından, Yılmaz ve Asadov’un başkanlığında, Türkiye-Azerbaycan Karma Ekonomik Komisyonu 11. Dönem Toplantısı düzenlendi. Toplantı sonrasında iki ülke arasındaki anlaşmaların imza törenine geçildi.

120 maddelik KEK Protokolü’nü Yılmaz ve Asadov’un huzurunda imzalandı. 

TIKLAYIN – Yunanistan Başbakanı’ndan Türkiye ziyareti öncesi ‘Kariye’ tepkisi: “Çok gereksiz”

TIKLAYIN – Türkiye ile Azerbaycan arasında 11. Dönem KEK Protokolü imzalandı

Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye gelen Azerbaycan Başbakanı Asadov’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 30 dakika sürdü.

Görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

Erdoğan, Asadov’la görüşmesinin ardından Etiyopya eski Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome Wirtu ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde görüşme yaptı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x