İYİ Parti İzmir adayı Ümit Özlale CNN Türk’te projelerini açıklıyor

İYİ Parti İzmir adayı Ümit Özlale CNN Türk’te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında projelerini açıklıyor. Özlale’nin açıklamaları özetle şöyle: Bu işe çıkarken erken açıklanmamım birkaç gerekçesi vardı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olmak çok istiyordum. İkincisi İYİ Parti’nin bütçesi belli. İYİ Parti’nin tek kaynağı insan kaynağı. Bu işe erken çıkmamızın kazanmamız için tek yol olduğunu düşününlerdenim. Eğitimde fırsat eşitliğine çok inanan birisiyim. Ben orada belediye başkanı olduğum zaman derslerinden geri kalmayacaklar. Bizim seçim ofislerinden gidip eğitim kartı alabilirler.

“İZMİR POTANSİYELİNİN ALTINDA KALIYOR”

İzmir’in potansiyelinin çok altında kaldığını üzülerek görüyorum. İzmir’de büyüdüm İzmir’in okullarına gittim. İzmir’in eksikleriyle başlayalım. Şehirdeki bütün paydaşların masaya oturduğu İzmir Kalkınma Planı yok. Bunlar bir masada oturup İzmir’in stratejik planını çıkaramamışlar.

“İZMİR’DE MÜZE YOK”

Ben işçi bir anne babanın çocuğu olarak dünyaya geldim. İzmir, İstanbul kadar köklü tarihe sahip bir yer. Yurt dışından birisi İstanbul’a gelse kaç günde gezdirirsiniz? İzmir’e gelse en fazla 2 gün gezdirirsiniz. Şehrin merkezinde gezebileceğiniz gün sayısı 2 ya da 3’tür. Burada hep turizm dediğiniz zaman güneş deniz kum. Sizler dünyanın en eski ve en büyük açık hava çarşılarından bir tanesini kültür merkezine açsanız İzmir bütün sorunlarını halleder. İzmir’de müze yok. Binlerce kitap depolarda bekliyor. Binlerce tarihi eser depolarda bekliyor. İzmir kadar köklü tarihe sahip, şehrin merkezinde Ege Medeniyetleri Müzesi yok. Ben yapacağım.

Urla Yarımadası’na gittiğiniz zaman gastronomi turizmi getirmeniz gerekiyor. İzmir’i nasıl tanımlarsanız yüzyıllardan beri liman kent. Denize kıyısı olan şehirlerde balıkhalleri şehrin cazibe merkezlerinden birisidir. İzmir’in balıkhali Buca’da. Sahilde değil. İzmir’i tarihi ve kültürüyle iktisadi zenginliğiyle tekrarda buluşturacak belediye başkanı vizyonuna ihtiyaç var. 

İzmir’de bence pozitif bir belediye başkanlığı seçimi gidiyor. Hiçbir taraf birbirini rencide edici sözler söylemiyor. Bir tek CHP Genel başkanı rencide edici sözler söyleyip, gidiyor. Hamza Bey ile bir toplantıda Kınık’ta halk pazarında karşılaştık. 2 tane adaya açık çağrıda bulundum. Cemil Bey gelmedi Hamza Bey, Cemil Bey gelirse gelirim dedi. İzmir’in belediye başkan adaylarıyla buluşturabilecek açık oturum gerçekleşmedi.

İZMİR DEMOKRASİNİN KALESİDİR

İzmir CHP’nin kalesi değildir. İzmir demokrasinin kalesidir. Muhalefetin kalesidir. Sadece CHP’nin değil hiçbir partinin kalesi olduğunu düşünmüyorum. CHP İzmir’de her girdiği seçimde kazanır diye bir şey yok. Kale benzetmesine de şiddetle karşı çıkıyorum. İzmir’de benim bilmediğim mahalle, sokak yoktur. Belediye başkanlığı seçimlerini merakla bekliyoruz.

Şu ana kadar AK Parti karşıtlığı üzerinden yerel seçimleri bile ideolojik tabana oturtan bir CHP görüyorum. Belediyecilik anlayışında da şikayet görüyorsunuz. 6 ay önceye oranla şimdi insanlar beni tanıdıkça, projelerimi, çözüm önerilerimi gördükçe bunun kırılmasına yakın olduğunu görüyoruz. Çok kolay da bir şey değil.

AK Partililer diyor ki keşke bizim adayımız olsaydınız CHP’liler diyor ki keşke benim adayım olsaydınız. Ben zaten sizin adayınızım. Merak etmeyin ben bütün İzmir’in adayıyım diyorum. Ümit Özlale kazanırsa İzmir kazanacak diyorum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x